RoyalCargo 2026 CGTR70-824V-78 Other Trailers
Detailed Description
2026 Royal 24' Fully Insulated Gooseneck Cargo Trailer
  • Color: White
  • (3) 7000lb Lippert Torsion Axles
  • Tires: ST235/80R16 E
  • Spare Tire Included
  • Aluminum Wheels
  • Electric Self-adjusting Brakes
  • Interior Height: 84"
  • Wall Height: 78"
  • Galvannealed Steel Cove Roof
  • Radius Front Wall w/ Composite Nose Cap
  • Rear Barn Doors: 89"(W) X 78-3/4"(H)