RoyalCargo 2026 LARCT52-826V-86 Other Trailers
Detailed Description
2026 ROYAL 8.5'X24' + 2' V-NOSE ENCLOSED CARGO TRAILER
  • Color: Black
  • (2) 5200lb Lippert Spring Axles
  • Tires: ST225/80R15 D
  • Spare Tire Included
  • Electric Self-adjusting Brakes
  • Coupler: Demco Adjustable 2-5/16" Ball
  • Jack: 5000lb Top-wind
  • Length: 24' Straight Deck + 2' V-nose
  • Interior Height: 86"
  • Interior Width: 96-3/8"
  • Width Between Fenders: 81"
  • Deck Height: 22-1/2”
  • 16" Centers